Noclegi, wakacje, wczasy i apartamenty w Słonecznym Brzegu

Warunki klimatyczne

Warunki klimatyczne

Cze 15, 2010

Żadna miejscowość turystyczna nie mogłaby rozwijać się i cieszyć zainteresowaniem turystów bez odpowiedniego do wypoczynku klimatu. Nie inaczej jest w przypadku Słonecznego Brzegu, który swą popularność zawdzięcza nie tylko wspaniałym krajobrazom, pięknej plaży i świetnej infrastrukturze turystycznej, która dodatkowo zapewnia tanie wakacje, ale również odpowiednim położeniu i związanym z tym warunkom klimatycznym.

Słoneczny Brzeg leży nad brzegiem Morza Czarnego na „styku” klimatów: umiarkowanego i podzwrotnikowego. Dzięki temu temperatury występujące w tej okolicy są wyższe niż średnia dla klimatów umiarkowanych, lecz niższe niż te występujące na gorących obszarach klimatu podzwrotnikowego. Dzięki temu wakacje w Bułgarii w tym obszarze gwarantują rewelacyjną pogodę. Dodatkowo w przeciwieństwie do miejscowości położonych w głębi Bułgarii, klimat Słonecznego Brzegu cechuje wysoka wilgotność i łagodność, co jest spowodowane bliskością morza. Bliskość ta zapewnia cieplejsze zimy oraz łagodniejsze, nie męczące lata, chłodniejsze w porównaniu do pozostałej części kraju.

Do Słonecznego Brzegu najlepiej oczywiście wybierać się latem, w miesiącach od czerwca do września. I tak jak Austria noclegi oferuje najdroższe w sezonie zimowym, tak Słoneczny Brzeg najdroższy jest właśnie w okresie letnim. Wcześniej woda jest zimna, podczas gdy w wymienionym okresie jej średnia temperatura wynosi ok. 23 stopni. Największe nagrzanie Morza Czarnego przypada na sierpień – temperatura wody sięga wówczas nawet 25 stopni. Jeśli chodzi o temperaturę powietrza to jest ona wręcz wymarzona do wypoczynku, w najcieplejszym okresie sięgając 22-23 stopni (średnia miesięczna). Wielkość opadów nad bułgarskim morzem wynosi ok. 500 – 600mm rocznie, czyli podobnie jak w Polsce.
Słoneczny Brzeg ma jeszcze kilka innych atutów „klimatycznych”. Wybrzeże Bułgarii ma ekspozycje wschodnią co pozwala „łapać” promienie Słońca już od samego rana. Dla turystów niezwykle istotny będzie też fakt, że w okresie letnim notuje się średnio aż 90 dni słonecznych, a wypoczynku nie zakłóca mgły ani pływy, które nie występują w tym rejonie. Wczasy w Słonecznym Brzegu wiążą się zatem z gwarantowaną pogodą i wybierając się na urlop właśnie w ten region możemy być pewni, że warunki pogodowe go nie popsują.