Noclegi, wakacje, wczasy i apartamenty w Słonecznym Brzegu

Sveti Vlas

Sveti Vlas

Mar 27, 2013

Położony w gminie Nessebar, zaledwie 5km na północ od Słonecznego Brzegu, Sveti Vlas to przepiękny kurort z nowoczesną mariną. Ośrodek ten usytuowany jest u podnóża pasma górskiego Stara Płanina, koncentruje się na turystach, którzy wolą nieco spokojniejsze i swobodniejsze wakacje niż w sąsiednim Słonecznym Brzegu. Kurort status miasta otrzymał dopiero w 2006, choć historia samej miejscowości jest długa, bo sięga aż II wieku n.e. Dzisiaj Sveti Vlas jest drugim pod względem wielkości, zaraz po Burgas, miastem na południowym wybrzeżu Morza Czarnego.

Sveti Vlas ma coś, czego mogą mu pozazdrościć dwa największe ośrodki turystyczne Bułgarii- Słoneczny Brzeg i Złote Piaski, a mianowicie- „Marina Dinevi”. Jest to nowoczesna przystań, której pojemność wynosi do 300 jachtów, co czyni z niej największą marinę na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego. Można tu podziwiać zacumowane drogie, luksusowe jachty, a wzdłuż promenady stoją zaparkowane najdroższe samochody sportowe. Spacer wokół mariny to niezwykłe doświadczenie, biorąc pod uwagę fakt, jakie oferuje widoki zwłaszcza w letnie wieczory. Wokół rynku rozłożyły się spokojne uliczki, które przyciągają wczasowiczów kameralnymi restauracjami. W miejscowości znajduje się bardzo dużo obiektów sportowych (baseny, korty tenisowe, boiska do minifutbolu, piłki koszykowej, siatkówki).

Plaże w ośrodku to typowe dla tego obszaru plaże, do jakich przyzwyczaiła turystów Bułgaria– z drobnymi złotymi piaskami, które rozciągają się na 1.5 km. Są także bezpieczne dla osób uwielbiających kąpiele morskie. Podczas letnich miesięcy istnieje możliwość spróbowania swych sił na nartach wodnych, w windsurfingu i innych sportach wodnych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Ośrodek oferuje także kilka dobrych restauracji i barów, które serwują dania zarówno kuchni lokalnej, jak i międzynarodowej na bardzo wysokim poziomie.

Sveti Vlas gwarantuje także bardzo różnorodne zakwaterowanie. Wiele hoteli i apartamentów można znaleźć w bardzo przystępnych cenach. Z najbliższego lotniska, w Burgas, kursują regularnie autobusy, które w ciągu 30 minut dowożą turystów do kurortu. Również organizacja wycieczki do którejś z miejscowości położonej w południowej części Morza Czarnego nie stwarza problemów ze względu na liczne i częste połączenia autobusowe. Łatwo osiągalne są takie ośrodki jak Nessebar, Burgas, Sozopol, Byala czy Czernomorec, a także wielu innych.