Noclegi, wakacje, wczasy i apartamenty w Słonecznym Brzegu

Sport i aktywność w Słonecznym Brzegu

Sport i aktywność w Słonecznym Brzegu

Lis 26, 2013

Wakacje w Słonecznym Brzegu to mnóstwo możliwości na spędzenie aktywnych i pełnych sportu wakacji. Z plaży można wybrać się na wycieczkę łodzią motorową lub przeżyć przygodę na „pirackim statku”. Całodzienny rejs obejmuje pływanie i łowienie ryb. Na turystów czeka także śniadanie i obiad, jak również piwo dla dorosłych i napoje dla dzieci. Piracki statek zabiera wszystkich do cichej i prywatnej plaży, gdzie można opalać się, pływać i budować zamki z piasku.

Sporty wodne, takie jak narty wodne, łodzie – banany, windsurfing, narty wodne, parasailing i lotniarstwo to jedne z popularniejszych sportów, w jakich można spróbować swoich sił. Podobne atrakcje na wakacje Hiszpania oferuje, ale w przypadku Słonecznego Brzegu dużo mniej płaci się za to wszystko, niż Hiszpanii czy w innych bardziej tradycyjnych miejscach wakacyjnych.
Można rozruszać się podczas wakacji poprzez przyłączenie się do jednej z wielu gier w siatkówkę na plaży. Są tu również najwyższej jakości korty tenisowe, gdzie można wziąć lekcje tenisa, grać z przyjaciółmi i rodziną, a nawet uczestniczyć w turniejach tenisowych. Można pojeździć konno i wziąć lekcje jazdy konnej w stajni. Jeśli ktoś woli wybrać się na odkrywanie okolic Słonecznego Brzegu może wypożyczyć rower i udać się w góry.

Marzący o skakaniu ze spadochronem mają okazję do spełnienia swych marzeń właśnie tutaj.
Przy głównej drodze Słonecznego Brzegu, obok toru kartingowego, jest Aerodium – Bodyflight Arena. Miejsce to pozwala poczuć dreszcz emocji i przypływ adrenaliny taki, jak podczas skoku spadochronowego czy swobodnego spadania bez konieczności wyskakiwania z samolotu. Aerodium jest odpowiednie dla dzieci i dorosłych – personel udostępnia cały niezbędny ekwipunek i uczy, jak bezpiecznie „latać” na arenie.

Tylko kilka kilometrów w dół drogi od Słonecznego Brzegu można skorzystać z quadów. Jest to nadzorowane safari, dostępne dla dorosłych i dzieci powyżej 11 roku życia, zarówno dla początkujących, jak i miłośników quadów. Safari rozpoczyna się w miejscowości Marinka, a organizatorzy chętnie decydują się na zabranie uczestników ze Słonecznego Brzegu.

Przy głównej drodze z Burgas do Warny znajduje się tor gokartowy. Ma on 440 metrów, oświetlenie nocne i liczniki okrążeń. Tor kartingowy jest bardzo łatwy do znalezienia, ponieważ jest widoczny z głównej drogi, naprzeciwko parku wodnego Action. Ceny są bardzo rozsądne, począwszy od 10 Leva (5 euro) na 3 minuty.

Jeśli ktoś po całodziennym leżeniu na plaży marzy o spaleniu energii, powinien spróbować swych sił w parku paintballowym. Cena za 100 kulek to 25 Leva (13 euro). Obejmuje ona wynajem markera, maski paintballowej, kombinezonu bezpieczeństwa dla jednej osoby.
Park znajduje się przy głównej drodze z Burgas do Warny, tuż obok toru kartingowego, więc warto zajrzeć także tam.

Przejażdżki konne oraz dorożką w Słonecznym Brzegu
Jedną z form zwiedzania Słonecznego Brzegu są przejażdżki bryczką. A po podziwianiu ośrodka z siedzenia bryczki można pokusić się o sesję zdjęciową z koniem.