Noclegi, wakacje, wczasy i apartamenty w Słonecznym Brzegu

Rzeka Ropotamo

Rzeka Ropotamo

Wrz 16, 2012

Innym ciekawym miejscu w pobliżu miasta jest Rezerwat Ropotamo, który obejmuje 1.000 ha i słynie z niesamowitych formacji skalnych, którym nadane zostały takie nazwy jak Lwia Głowa czy dom smoka. Jest to oaza ciszy i naturalnie pięknego środowiska. Również apartamenty Austria oferuje w pobliżu wyjątkowych osobliwości przyrodniczych. Przez rezerwat Ropotamo biegnie rzeka o tej samej nazwie, która w wielu miejscach pokryta jest nenufarami. Organizowane są spływy rzeką, które trwają około godziny i prowadzą przez środek malowniczego rezerwatu. Po obu stronach zielonej rzeki rozciągają się strome brzegi gęsto porośnięte roślinnością. Wycieczka łodzią kończy się przy ujściu rzeki do morza. Tam łodzie zawracają i zmierzają w stronę przystani. Bilet na spływ kosztuje około 8 BGN. Atrakcja czynna jest tylko w sezonie letnim, kiedy pogoda pozwala na odbywanie rejsów.
—–
REKLAMA
Wszystkim planującym zawarcie związku małżeńskiego polecamy usługi fotograficzne pod linkiem fotograf ślub Wrocław, gdzie znajdują się portfolio jednego z najlepszych fotografów na Śląsku!

Kilka krótkich informacji o filtrach antyspamowych i wiadomościach typu spam przeczytasz na moim blogu!
—–
Będąc w rezerwacie można odnieść wrażenie, że jest się w lesie deszczowym z roślinami pnącymi się pniami drzew, ale dalej w dół rzeki, lasy ustępują dużym przestrzeniom otwartych łąk i niedostępnych bagien. Obszar ten jest bogaty w dziką przyrodę z dużą ilością ryb w rzece i dzikich ptaków latających nad głową – rezerwat znajduje się na trasie migracji zwanej Via Ponitca. Las stanowi dom dla wielu jeleni, saren i dzików. Rezerwat podzielony jest na mniejsze obszary chronione w tym Wyspę Węży, która jest domem dla niektórych rzadkich kaktusów, jak również kilku rzadkich gatunków ptaków i oczywiście węży. Legenda głosi, że węże zostały pozostawione przez piratów, którzy ukryli tu swój skarb. W zakątkach rezerwatu może odkryć także „Arkutino” – lagunę bagienną, która obfituje w trzcinę, sitowie i białe lilie wodne oraz „Morski Pelin” – obszar obficie porośnięty piołunem.