Noclegi, wakacje, wczasy i apartamenty w Słonecznym Brzegu

Restauracje Słonecznego Brzegu

Restauracje Słonecznego Brzegu

Lis 26, 2013

Turyści odwiedzający Słoneczny Brzeg mają ogromny wybór restauracji i kawiarni. Jest ich tak wiele, iż nie wiadomo, do której warto wstąpić i gdzie można zjeść naprawdę dobre dania. Postaramy się przedstawić krótką listę tych, które wyróżniają się na tle pozostałych obiektów gastronomicznych i jednocześnie należą do najbardziej lubianych restauracji w Słonecznym Brzegu.

Fat Cat
Nazwa restauracji może wiele sugerować, ale jest to miejsce oferujące wybór dań kuchni europejskiej, meksykańskiej i bułgarskiej, gdzie serwowane są soczyste steki pieczone na grillu węglowym. Jest to także ulubione miejsce amatorów różnych wydarzeń sportowych emitowanych w telewizji, gdyż restauracja „puszcza” programy sportowe na dużym ekranie telewizora. Warto wybrać się tam wczesnym wieczorem (między 17:00- 19:00) na tzw „Early Evening Buster” z 20% zniżkami na wszystkie posiłki. Restauracja „Fat Cat” znajduje się naprzeciwko Hotel Glarus.

Bombay Grill
Indyjska restauracja, serwująca prawdziwą kuchnię indyjską. Co ciekawe, można tu spotkać mnóstwo Brytyjczyków, którzy po 4-5 dniach wakacji w Bułgarii nie mogę się obejść bez takich dań jak papadums i Tikka Massala. Bombay Grill usytuowany jest obok centrum handlowego Iceberg.

China Wok
China Wok posiada bogate menu, w którym znajdziemy dania z wołowiny, kurczaka, wieprzowiny, krewetek, a nawet kalmary, wszystko gotowane w pyszny, znany tylko Chińczykom sposób. China Wok znajduje się w Holiday Village Elite, naprzeciwko hoteli Marvel i Victoria Palace.

The Castle
Jeśli wybieramy się do Słonecznego Brzegu z dziećmi, będziemy na pewno niemal zaciągnięci do pizzerii „The Castle”. Bo dlaczego by nie pozwolić dzieciom zjeść obiadu w naprawdę „średniowiecznym” nastroju? Oprócz pizzy są tu serwowane także steki, potrawy z grilla, sałatki i angielskie śniadania. Restauracja znajduje się obok hoteli Chaika i Victoria.

Dino Bar
Oto kolejne miejsce na posiłek z dziećmi – Dino Bar oferuje obiad pośród prehistorycznych potworów. Dinozaury to tylko modele, a jedynymi spożywającymi są ludzie. Siedzienie na fotelach skalnych może nie być czymś idealnym dla rodziców, ale dzieci uwielbiają je. Dino Bar znajduje się obok hotelu Chaika.

Condor Bistro
Jedną z najtańszych restauracji w Słonecznym Brzegu jest Condor Bistro. Ich menu obejmuje pizze, ryby, steki i dania z kurczaka. Jedzenie nie należy do najwspanialszych, ale obsługa jest zazwyczaj szybka. Jest tu duży ogród ze sporą ilością miejsc do siedzenia na świeżym powietrzu. Condor znajduje się obok Poczty Głównej. Jest tu także mnóstwo miejsca na pobliskim parkingu.

Khan’s Tent
Żadna wycieczka w Słonecznym Brzegu nie będzie kompletna bez wyjścia do Khan’s Tent, czyli Namiotu Khana. To nie tylko restauracja, ale propozycja spędzenia niezwykłej nocy ze spożywaniem wyśmienitych dań i napojów oraz wspaniałym koncertem. Khan’s Tent znajduje się na wzgórzu z widokiem na Słoneczny Brzeg. Osoby przebywające w Słonecznym Brzegu ze zorganizowaną wycieczką na pewno zostaną tam zawiezione przez organizatora, natomiast osoby spędzające wakacje na własną rękę, koniecznie powinny wybrać się tam taksówką, nie własnym autem.
Arena w Khan’s Tent nie ma sobie równych. Występują na niej piękne tancerki, ubrane w równie piękne stroje oraz akrobaci.