Noclegi, wakacje, wczasy i apartamenty w Słonecznym Brzegu

Rawda

Rawda

Lut 19, 2016

Rawda znajduje się w odległości około 33km od Burgas i 4km od Nesebyru. Pomimo bliskości dużych ośrodków, takich jak Słoneczny Brzeg i Nesebyr, Rawda cały czas pozostaje spokojną miejscowością z ładną plażą, odpowiednią dla osób w każdym wieku. Jest to szczególnie popularne miejsce wypoczynku pośród rodzin z dziećmi. Apartamenty Bułgaria oferuje tu w bardzo atrakcyjnych cenach, zapewniając jednocześnie wysoką jakość usług. I podobnie jak noclegi Balaton oferuje z licznymi dodatkowymi udogodnieniami, także w Rawdzie można znaleźć liczne kwatery proponujące nie tylko wygodne łóżko.

Istnieje wiele legend, które opowiadają historię o tym, jak powstała wieś i skąd pochodzi jej nazwa. Jedna z nich głosi, że przed wiekami w regionie tym osiedlili się pasterze, a miejsce nazwano imieniem jednego z nich – Ravadin. Inna legenda mówi, że dawno temu ziemie te należały do złego ziemianina, który bił swoich pracowników kijem nazywającym się ravdas. Najbardziej interesująca jest ta legenda, według której bóg Neptun zakochał się w pięknej dziewczynie zwanej Ravdalina i chciał zabrać ją ze sobą do głębi morza, ale ona odmówiła. Rozwścieczony jej reakcją bóg wywołał sztorm, który miał zniszczyć wioskę, ale katastrofie zapobiegli inni bogowie. Duże fale utworzyły jedynie liczne zatoczki.

Ciekawym miejscem do odwiedzenia w Rawdzie jest Kościół św. Paraskewy. Został zbudowany w 1884 roku przez dwóch Greków, Vasiliosa i Teodorakisa, którzy pracowali razem z miejscową ludnością. Świątynia została odnowiona w 1998 roku.

Plaża w Rawdzie rozciąga się na powierzchni 57000 mkw i jest podzielona na dwie części przez Przylądek Rawda. Południowa plaża przyciąga turystów ładnym piaskiem, czystą wodą morską i różnymi formami rozrywki, podczas gdy północna plaża oferuje spokojny, relaksujący klimat. Rawda zapewnia gościom wiele możliwości uprawiania sportów wodnych takich jak nurkowanie, narty wodne, windsurfing, żeglarstwo, itp.

Rawda zapewnia wiele możliwości zakwaterowania. Podobnie jak chorwacki kurort Brela apartamenty proponuje zarówno w kompleksach hotelowych, jak i bezpośrednio od właścicieli. Są tu hotele rodzinne, pensjonaty, pokoje na wynajem, itp. Jest tu również wiele restauracji, sporo z nich serwuje pyszne dania z owoców morza.

Rawda bezpośrednie sąsiedztwo z Nesebyrem, Słonecznym Brzegiem, Świętym Własem, Elenite i Aheloy pozwala na urozmaicone wakacje. Ludzie, którzy są zainteresowani turystyką kulturalną mogą odwiedzić Nesebyr. Słoneczny Brzeg natomiast słynie z różnych form rozrywki. Ci, którzy lubią odmianę i różnorodność, każdego dnia mogą wypoczywać na innej plaży. Ośrodki są połączone ze sobą regularnymi połączeniami autobusowymi, a przejazdy są bardzo krótkie.