Noclegi, wakacje, wczasy i apartamenty w Słonecznym Brzegu

Plaża w Słonecznym Brzegu

Plaża w Słonecznym Brzegu

Sie 20, 2010

Bułgarskie wybrzeże zgodnie cenione jest przez turystów z całej Europy, zaś takie kurorty jak Złote Piaski czy Słoneczny brzeg bywają porównywane do ich najbardziej luksusowych odpowiedników z południa Francji czy Hiszpanii. Tymczasem i nad Francją, i Hiszpanią, i tak samo większością pozostałych europejskich krajów Bułgaria ma niepodważalną przewagę, związaną z cenami. Pobyt tutaj jest nieporównywalnie tańszy niż gdziekolwiek indziej, warunki zaś przeważnie nie odbiegają standardem. I choć Słoneczny Brzeg jest najbardziej znanym, tym samym najpopularniejszym nadmorskim kurortem Bułgarii, obowiązujące w nim ceny nie przyprawiają o zawrót głowy. I choć Kołobrzeg apartamenty oferuje również w stosunkowo tanich cenach, to pogoda nad Bałtykiem jest tak kapryśna, że często urlop kończy się przesiadywaniem na kwaterze, zamiast odpoczywaniem na plaży. A plaża w Słonecznym Brzegu zachwyca zarówno pogodą, jak i warunkami.

Długa na około 8 kilometrów, plaża pokryta jest delikatnym, czystym piaskiem, który wprost zachęca, by spędzić w nim całe wakacje. Samo plażowanie oczywiście jest darmowe, jednakże skorzystanie z dostępnych na miejscu leżaków czy parasoli jest już – standard europejski – płatne. Dzień odpoczywania na bułgarskim leżaku to wydatek rzędu 6 lewa dziennie, czyli 12 złotych. Cień bułgarskiego parasola kosztuje natomiast 4 lewa (8 złotych) za dzień.
—–
REKLAMA
Kraj naszych południowych sąsiadów to prawdziwy raj dla narciarzy, dlatego sprawdź odnośnik Słowacja noclegi i ruszaj na narty na Słowację!

Jeśli jednak bardziej odpowiadają Ci klimaty alpejskie, sprawdź Zell am See apartamenty i szusuj po najlepiej utrzymanych stokach w całej Europie.
—–
Atrakcje Słonecznego Brzegu nie kończą się oczywiście na plaży. Nie mniej ciekawostek czeka już w morzu – z powodzeniem uprawiać tu można żeglarstwo, windsurfing, narciarstwo wodne czy – dla odmiany w powietrzu – lotniarstwo. Można także wynająć skuter wodny bądź motorówkę i uciec nieco od brzegu. W okolicach wybrzeża jeździć można również konno.

Warto zaznaczyć, że plaża w Słonecznym Brzegu odznaczona została Błękitną Flagą, przyznawaną nadmorskim kurortom szczególnie przyjaznym turystyce ekologicznej. Wypoczywając „pod błękitną flagą”, ma się gwarancję, że jest się w miejscu szczególnie czystym i nieskażonym, co stanowi dodatkowy atut.

I choć Słoneczny Brzeg bywa nazywany Las Vegas Europy Wschodniej, nie trzeba wiele, by i tu znaleźć zaciszny zakątek. Koniec końców, jest to cały czas jedno z najlepszych miejsc, by zatrzymać się w Bułgarii, a miliony zadowolonych turystów na pewno nie wzięły się z przypadku.