Noclegi, wakacje, wczasy i apartamenty w Słonecznym Brzegu

Nessebar

Nessebar

Sty 3, 2011

Dla wielu turystów spędzających swoje wakacje w jednym z największych kurortów Bułgarii- Słonecznym Brzegu dużą atrakcją jest możliwość przyjemnego spaceru plażą w stronę najstarszego miasta kraju, Nessebaru. Miasteczko, położone tak blisko, że można się tam udać piechotą, przyciąga do siebie codziennie setki goszczących w kurorcie wczasowiczów, a do tego samo oferuje noclegi nad morzem.

Do Nessebaru można się także udać autobusem, w ciągu kilku minut dociera się na miejsce. Miasteczko jest widoczne z plaży, po prawej stronie można zobaczyć charakterystyczny osiemnastowieczny wiatrak na grobli, a za nim rozpościera się już sama miejscowość położona na skalistej wyspie. Nikogo więc nie dziwi, ze wczasowicze ze Słonecznego Brzegu planują wieczór przy muzyce w jednej z dobrych restauracji Nessebaru.
—–
REKLAMA
Z kolei osobom preferującym białe szaleństwo polecamy link Austria apartamenty, pod którym kryje się wiele interesujących ofert wynajmu.

Wszystkim miłośnikom jezior, a zwłaszcza mazurskich rejonów polecamy zakwaterowanie pod hasłem domki Mazury– wynajem nieruchomości bezpośrednio od właścicieli to tanie i niezależne wakacje.
—–
Po dojściu do wyspy z kurortu najpierw są widoczne ruiny murów, które przed wiekami okalały miasto. Trzeba koniecznie zwrócić na nie uwagę, mury pochodzą z czasów sprzed ponad tysiąca lat.
Zaraz po wejściu do miasta po prawej stronie znajduje się Muzeum Archeologiczne, w którym zebrano wspaniałą kolekcję ikon sprzed wieków.

W samym miasteczku panuje niepowtarzalny klimat wąskich, krętych uliczek, przy których stoją charakterystyczne domy. Są one częściowo drewniane, parter mają zbudowany z jasnego kamienia, natomiast wyżej jest ciemne drewno, ukoronowane czerwonymi dachówkami. Wygląda to niezwykle, nic dziwnego, że większość widokówek, jakie są wysyłane przez turystów z tej miejscowości, ma na zdjęciach uwiecznione właśnie takie stare domy, które obecnie często pełnią rolę pensjonatów dla wczasowiczów.