Noclegi, wakacje, wczasy i apartamenty w Słonecznym Brzegu

Muzea Burgas

Muzea Burgas

Sty 10, 2017

Burgas posiada kilka interesujących muzeów, które warto odwiedzić odpoczywając w Słonecznym Brzegu. Należy pamiętać, że wszystkie muzea w okresie zimowym zamknięte są w soboty i niedziele.

Ciekawe eksponaty prezentuje Muzeum Etnograficzne, znajdujące się na ulicy Slavianska 69, naprzeciwko Cerkwi Katedralnej. Są tu wystawy ludowych dzieł sztuki, tradycyjnych strojów i masek tzw. kukerów, czyli kolędników, sprzętów związanych z rybołówstwem oraz dawnych przedmiotów codziennego użytku. W sezonie letnim muzeum organizuje naukę ręcznego wytwarzania regionalnych wyrobów. Obiekt otwarty jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10 do 19, a w soboty od 10 do 18. I podobnie jak noclegi Chorwacja oferująca w historycznych miastach daje możliwość zwiedzenia interesujących muzeów w atrakcyjnej cenie, tak i bilety do muzeów w Burgas są tanie.

Muzeum Archeologiczne znajduje się przy ulicy Bogordi 21. Przedstawia ono kolekcję interesujących znalezisk z czasów trackich, rzymskich i bizantyjskich. Wiele z eksponatów pochodzi z IV w. p.n.e. Można tu zobaczyć trackie złoto, starożytne narzędzia i ceramikę oraz rzymskie, kamienne tablice. Muzeum również otwarte jest od poniedziałku do piątku, od 10 do 19, a w soboty do 18.

W takich samych godzinach jest dostępne dla odwiedzających Muzeum Historii Najnowszej, które położone jest ulicy Lermontow 31, w zabytkowym budynku z 1901 roku. Muzeum przedstawia eksponaty dokumentujące życie Burgas i całej Bułgarii począwszy od XIX wieku. W muzeum tym często odbywają się gościnne wystawy przywiezione z różnych krajowych i zagranicznych muzeów.

Także wczasy Czarnogóra proponuje wraz z możliwością zwiedzenia wspaniałych muzeów, ale Burgas zachwyca muzeami, które podkreślają wyjątkową historię i kulturę bułgarską.
Przy ulicy Fotinov 30 jest Muzeum Historii Naturalnej. Wystawy obejmują bogatą kolekcję spreparowanych roślin i zwierząt, spotykanych w rejonie czarnomorskim oraz w Górach Strandza. Odbywają się tu także różnego rodzaju naukowe wystawy tematyczne.

Warto wybrać się także do Galerii Sztuki Współczesnej. Jej siedziba znajduje się w synagodze z XIX wieku, której twórcą był Ricardo Toscani. Zbiory to przede wszystkim cenne ikony z XVII – XIX wieku, w tym także pisane przez mistrza Dimityra z Sozopola.