Noclegi, wakacje, wczasy i apartamenty w Słonecznym Brzegu

Jednodniowe wycieczki ze Słonecznego Brzegu

Jednodniowe wycieczki ze Słonecznego Brzegu

Lis 26, 2013

Słoneczny Brzeg oferuje mnóstwo atrakcji i możliwości spędzania czasu w sposób niezwykle ciekawy i intensywny, ale jeśli ktoś czuje potrzebę podróżowania trochę dalej i zobaczenia kilku jeszcze innych, interesujących lokalizacji, oto kilka pomysłów na jednodniowe wycieczki.

Nesebyr to miejscowość założona na pozostałościach starożytnej trackiej wsi, która datowana jest na II wiek p.n.e. Ze względu na swoje strategiczne położenie, osada przekształciła się w port handlowy, który początkowo nazywany był przez Greków Messembria, a później otrzymał nazwę Nesebyr. Pozostałości architektury starożytnego miasta wskazują, że były tu fortyfikacje, akwedukty, amfiteatr i świątynia greckiego boga Apolla.”Stare Miasto” ma malowniczą kolekcję budynków, z których wiele jest obecnie wykorzystywanych jako sklepy z pamiątkami i restauracje. W Nesebyrze znajdowało się niegdyś ponad 41 kościołów. Chociaż tylko kilka z nich przetrwało, to nadal oferują interesujący wybór zabytkowych budynków religijnych, takich jak Bazylika i rezydencja biskupa. Można tu również zobaczyć pozostałości murów obronnych oraz greckich i rzymskich chodników.

Burgas jest drugim co do wielkości miastem na wybrzeżu Morza Czarnego, Warna jest największym. Port Burgas jest największym portem w Bułgarii i obejmuje Strefę Wolnego Obszaru Celnego. Park Nadmorski oferuje ciche i spokojne miejsce na spacer. Z dużą ilością kwiatów, drzew i ciekawymi rzeźbami, park rozciąga się w dół zbocza w stronę morza. W parku znajduje się kasyno, teatr na świeżym powietrzu, a nawet małe zoo. Schody prowadzą w dół, do plaży miejskiej.
Burgas posiada duży wybór sklepów, od małych butików do ogromnych hipermarketów. Jeśli kultura jest tym, czego szukasz na wyjazdach wakacyjnych, to Burgas ma wiele do zaoferowania:
Galeria Sztuki, Teatr Dramatyczny, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Przyrody i Nauki, Opera, Teatr Lalek, Regionalne Muzeum Historii, Katedra św. Cyryla i Metodego.
Każdego lata, w sierpniu, Burgas jest gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego, który przyciąga turystów z całego świata.
Sozopol, jak Nesebyr, oferuje piękną kolekcję domów okresu odrodzenia narodowego i urokliwych, brukowanych uliczek. To starożytne miasto, które po raz pierwszy zamieszkane zostało przez Traków już w 4000 r p.n.e., a obecnie jest siedzibą kwitnącej społeczności artystycznej. Jak Nesebyr, wiele zabytkowych budynków obecnie ma funkcje sklepów, restauracji i barów, co nie umniejsza ich pięknu i historii, która przenika ten przytulny nadmorski kurort. Można wybrać się na przejażdżkę łodzią na wyspę św. Jana, która jest rezerwatem przyrody i zawiera pozostałości bizantyjskiego klasztoru.

Irakli jest jedną z niewielu naturalnych i całkowicie niezabudowanych plaż południowego wybrzeża Morza Czarnego. Jest częścią rezerwatu przyrody i domem dla wielu gatunków roślin i zwierząt.

Święty Włas, stylowy ośrodek wakacyjny, jest zaledwie 4 km od Słonecznego Brzegu. Znacznie cichszy niż swój sławny sąsiad. Święty Włas posiada luksusową przystań jachtową. Jest to romantyczne miejsce, gdzie można wybrać się na spacer wzdłuż deptaka i podziwiać jachty, które zostały zacumowane tam przez bogatych i sławnych. Ośrodek ma wiele uroczych restauracji, sklepów i przytulnych kawiarni/barów. Święty Włas posiada również bezpieczną plażę z miękkim piaskiem i spokojnymi wodami, idealną dla małych dzieci. Dla starszych dzieci i dorosłych jest wiele możliwości uprawiania rozmaitych sportów wodnych.

Warna, znana także jako „morska stolica” lub „letnia stolica” Bułgarii, jest żywym i kosmopolitycznym miastem, które jest warte odwiedzenia. Biura podróży ze Słonecznego Brzegu organizują wycieczki do Warny, ale jeśli ktoś woli trochę więcej swobody, można złapać autokar z dworca autobusowego w Słonecznym Brzegu lub na głównej drodze z Burgas do Warny.
Oprócz posiadania ogromnego centrum handlowego,szereg znakomitych atrakcji turystycznych i sportowych, jest także nadmorskim kurortem. Plaża Warny ma kilometry miękkiego piasku i można tu chodzić godzinami wzdłuż promenady. Przytulne restauracje, które wychodzą na plażę oferują ogromny wybór jedzenia i picia. I podobnie jak apartamenty w Chorwacji, tak i kwatery w Warnie są dostępne w rozmaitych cenach, więc warto wziąć pod uwagę zarezerwowanie jednego noclegu, by zwiedzić nieco więcej atrakcji Warny niż jest to możliwe w ciągu jednego dnia.

Złote Piaski to mniejszy kurort, ale nieco bardziej „glamour” niż Słoneczny Brzeg. Słoneczny Brzeg jest bardziej popularnym miejscem dla turystów z Irlandii i Wielkiej Brytanii, natomiast Złote Piaski są ulubieńcem Niemców, Skandynawów i Rosjan . Można znaleźć tu jednak wiele restauracji, które specjalnie „celują” w brytyjskich turystów (z jaskrawo kolorowymi szyldami reklamującymi „brytyjskie śniadanie ” i „niedzielny lunch” ) i oczywiście jest irlandzki pub.
W Złotych Piaskach jest wiele atrakcji dla całej rodziny. Mini pociąg wozi pasażerów z centrum ośrodka do portu jachtowego i z powrotem. Można spróbować swych sił w parasailingu lub na nartach wodnych. Są tu liczne zjeżdżalnie, miniaturowe samochody, wiele otwartych basenów.