Noclegi, wakacje, wczasy i apartamenty w Słonecznym Brzegu

Burgas

Burgas

Wrz 15, 2012

Burgas to czwarte pod względem wielkości miasta Bułgarii. Położone jest w południowo-wschodniej części kraju, na wybrzeżu Morza Czarnego. Miasto przyciąga turystów swym rewelacyjnym posadowieniem na półwyspie Zatoki Burgaskiej, w otoczeniu lagunowych jezior Dodatkowym atutem jest wspaniała pogoda, liczne zabytki oraz międzynarodowe imprezy kulturalne. Miasto zostało założone jeszcze przez Traków, a jego obecny kształt pochodzi z XVIII wieku. Najbardziej imponującymi obiektami Burgas są liczne budowle sakralne. Ciekawe eksponaty można zobaczyć w muzeach miasta, a centrum miejscowości stanowi Park Nadmorski z deptakiem, który skupia całe turystyczne i rozrywkowe życie miejscowości. Również miłośnicy sportów wodnych nie będą zawiedzeni, gdyż ośrodek zapewnia wspaniałe warunki do ich uprawiania. Podobnie apartamenty Chorwacja oferuje wraz z możliwością uprawiania sportów wodnych zapewniając liczne wypożyczalnie sprzętu.

Burgas ze względu na swe położenie, i fakt iż stanowi jeden z ważniejszych węzłów komunikacyjnych, idealnie wręcz nadaje się na bazę wypadową do zwiedzania okolicznych miejscowości, takich jak Sozopol, Primorsko, starożytne miasto Nessebar, czy największy kurort Bułgarii- Słoneczny Brzeg.

Część turystów przybywających do Burgas wybiera go ze względu na bogatą ofertę noclegową oraz walory uzdrowiskowe, gdyż miasto słynie z wód termalnych, które są wykorzystywane w leczeniu schorzeń reumatycznych, układu nerwowego, układu odpornościowego itp. Także taka propozycja jak agroturystyka Toskania zapewnia dostęp do wielu miejscowości znanych z wód termalnych czy źródeł wód mineralnych.

—–
POLECAMY
Jeśli szukasz ciekawej lektury, lubisz niewybredne teksty i szczerość bijącą z artykułu, zapraszamy na blog, na którym znajdziesz komentarze polityczne gospodarcze i socjologiczne!
—–
Burgaskie Łazienki Mineralne (Burgaski Mineralni Bani) to kompleks uzdrowiskowy, który zlokalizowany jest około 15 kilometrów na północny zachód od centrum Burgas. Oferuje zabiegi lecznicze oraz profilaktyczne. Tutejsze wody termalne osiągają temperaturę 41 stopni Celsjusza, a swoje właściwości lecznicze zawdzięczają dużej mineralizacji. Uzdrowisko proponuje również kąpiele w naturalnym błocie. Panujący tu klimat pozwolił na stworzenie całorocznego sanatorium i SPA. Lato jest tu gorące, a zimy łagodne. Także część hoteli oferuje zabiegi na bazie wód mineralnych.

Do wizyty w Burgaski Mineralni Bani, należy odpowiednio się przygotować- zabrać ze sobą obuwie do sauny i na basen. Warto pamiętać o szlafroku, który na pewno się przyda przy przemieszczaniu się między zabiegami. Ręczniki dostępne są na miejscu.