Noclegi, wakacje, wczasy i apartamenty w Słonecznym Brzegu

Aheloy

Aheloy

Sty 10, 2017

Aheloy to miejscowość oddalona 20km od miasta Burgas. Jest to niewielki i spokojny kurort, którego kameralny charakter przyciąga osoby pragnące wypocząć nad ciepłym morzem. Niewielka plaża ze spokojnym i łagodnym zejściem do wody zapewnia wspaniałe miejsca na plażowanie i kąpiel. Aheloy, podobnie jak w przypadku Chorwacji Vodice, stanowią tańszą alternatywę dla wypoczynku nad Morzem Czarnym, w przypadku tego pierwszego, nad Adriatykiem, w przypadku tego drugiego.

Aheloy słynie również z pięknych ogrodów owocowych i winnic, które dostarczają mieszkańcom i turystom organicznych owoców i warzyw, prosto z ogrodu, w którym rosną.

W niewielkiej odległości od Aheloy znajdują się takie ośrodki wakacyjne jak Rawda, Święty Włas, Pomorie czy Nessebar. Jeśli chodzi o te dwa pierwsze, to przyciągają one turystów rozbudowaną infrastrukturą turystyczną i pięknymi plażami. Natomiast dwa pozostałe mają do zaoferowania ciekawe zabytki, muzea i moc atrakcji kulturalnych. Wybrzeża w tych miejscowościach są dobrze utrzymane i zapewniają doskonałe warunki do spędzenia letniego wypoczynku.
Dodatkowo Aheloy oferuje atrakcyjne zakwaterowanie, dzięki któremu wypoczynek w Bułgarii będzie zarówno tani, jak i komfortowy. Do tego kwatery w Aheloy są niedrogie, ale podobnie jak tanie noclegi na Vir, zapewniają pełen komfort i wygodę. Jednym z bardziej interesujących ośrodków apartamentowych Aheloy jest kompleks Marina Cape, wyposażony w sposób nowoczesny i zapewniający wszelkie wygody. Oferuje on także bogate zaplecze gastronomiczno- rozrywkowe. Plusem tego kompleksu jest bez wątpienia bezpośrednie sąsiedztwo z morzem. Znajduje się on w samym centrum zatoki, przez co można uznać to miejsce za cechę charakterystyczną czy też nawet symbol Alehoy.

Regularne połączenia autobusowe stanowią idealne połączenie Aheloy z Burgas. Taksówki drogowe, minibusy i zwykłe taksówki kursują na południe do Burgas i na północ do słynnych kurortów Nessebar i Słonecznego Brzegu. Można też poruszać się za pomocą prywatnego transportu wodnego łączącego Burgas i Nessebar.